Декада педагогічної майстерності “Нові стандарти – нова освіта”

IMG-7b9025e51f05d6fc817f0269d566f7ec-VНа сьогоднішній день освіта перебуває в постійному оновленні і вимагає від педагогів новаторських ідей, новітніх підходів в організації та проведенні занять. Саме тому особливої актуальності набувають питання підвищення рівня професійної компетентності вчителів. У сучасних умовах розвитку освіти кожен педагог, що усвідомлює потреби сучасного суспільства і власну відповідальність за якість надання освітніх послуг перед здобувачами освіти, їхніми батьками та колегами-педагогами, намагається використовувати у своїй  роботі нові  технології. З метою впровадження в освітній  процес ефективних форм і методів роботи у ліцеї №7 м. Ковеля  пройшла  декада  педагогічної майстерності “Нові стандарти – нова освіта”.

MyCollages (37)
Учитель початкових класів Гунчик І.В. провела урок-квест “Визначаю будову слова” у 3-Б класі. Ірина Василівна надала можливість третьокласникам порівняти та оцінити різні підходи до того, що вивчалося.  При підготовці до показового уроку здобувачі освіти 6-А класу  для вивчення теми “Іменник як частини мови”  самостійно зняли рекламу про іменник. Учитель Задорожня Н.І.  використала текст пісні “Батько наш- Бандера”, діти визначали істоти та неістоти, власні та загальні назви.  Наталія Іванівна на завершення застосувала прийом “3-2-1” (3 факти про іменник, 2 нові поняття, 1 питання, яке залишилося без відповіді). Урок із використанням здоров’язберігаючих технологій “Океани землі” провела Кондратюк К.С. Катерина Станіславівна використала різні методи, прийоми, форми роботи. Учні на уроці були маленькими дослідниками, океанологами, біологами, екологами. Соціальним педагогом Мацюк Т.В. була проведена година спілкування “Ключі здоров’я”. П’ятикласники мали можливість не лише отримати цікаву та корисну інформацію про життєві навички для здоров’я, безпеки та успіху. Вчитель початкових класів Михальчук В.В. провела в 2-Б класі інтегрований урок “Чому зимові місяці мають таку назву?”  Віталіна Василівна розвивала у здобувачів освіти творчу уяву,  спостережливість, фантазію, творче мислення, пізнавальну активність, любов до природи. На одному диханні пройшов урок у 5-В класі на тему “Г.Малик “Незвичайні пригоди Алі ” в країні Недоладії”. Павлович Т.М. використала такі інноваційні технології:  “Хмари слів”, “QR-код”, прийом “Квітка побажань” та інші. В 11-А класі Самчук З.Я. провела показовий урок “Соціально-політичні рухи у країнах Заходу”. Основний меседж цього заняття полягав у тому, аби на прикладі з історії боротьби афроамериканців у XX ст. в США  продемонструвати значення прав і свобод як основи людської гідності. Урок формування нових компетентностей “Сходження на Говерлу” у 4-Б класі провела Сементух А.В. Четвертокласники виконали онлайн-завдання, грали “Природниче лото”, працювали в групах. У 10-Б класі відбувся показовий урок зарубіжної літератури “Фантастична історія злету й падіння  Цахеса”. Цегельник О.М.  використала вправу “Крісло відвертості”, за допомогою методу “Метаплан” визначали причини падіння Цахеса. Шворак О.С. учнів 3-В класу навчав “Уведення символів за допомогою клавіатури”.
Частина педагогів, які мають вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання, проводили майстер-класи. Вчитель початкових класів Мартинюк О.К. організувала інвент-майстерню “Крок за кроком до Нової української школи”. Учасники заходу ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи, сучасними методиками  навчання учнів початкових класів. Учитель  Очеретяний І.С. провів майстер-клас “Використання інтерактивних методів на уроках біології ”. Педагоги складали кросенс, виконували інтерактивні вправи “Кластер”, “Блеф клуб”, “Інсерт”, на завершення була проведена “Екологічна гімнастика”. Вчитель  Романович О.А. провела майстер-клас “Mind maps – технологія креативності”. Використання ментальних карт на уроках англійської мови допомагає переглянути та пригадати словниковий запас, повторити ключові фрази для складання есе, розвивати творчу уяву, систематизувати матеріал із граматики. Савчук Галина Федорівна провела тренінг “Розвиток емоцій учнів початкової ланки на ГПД”. Учитель інформатики Хрунь Н.П. продемонструвала IT-WORKSHOP “Створення інтерактивного цифрового контексту уроку: все геніальне – просто”. Надія Петрівна поділилась досвідом використання на уроках сервісів Blendspace та Genially.
Усі  заходи пройшли на високому рівні, а педагоги  націлені на пошук нових методів навчання, на підвищення рівня самоосвіти, збагачення педагогічного досвіду.
Адміністрація та члени атестаційної комісії ліцею висловлюють щиру вдячність за невтомну працю нашим талановитим педагогам, які активно долучилися до проведення декади педагогічної майстерності, поділилися своїм професіоналізмом.