День української мови та писемності – 2019

Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.
ОлесьГончар.

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом Президента України в 1997 році на честь літописця Нестора , послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства впродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації.

Напередодні свята 8 листопада наша школа брала участь у проведенні Дня української мови та писемності. Розпочала свято лінійка, ведучими були Наумчик В. та Бондарук А.(учні 9-А класу, класний керівник Жарковська Л.М.). Учитель Богатікова С.В. провела цікаву п’ятихвилинку “Наскальний малюнок”, Павлович Т.М. , Стицюк Н.Л. з учнями переглядали відеолекторій “Історія української писемності” та робили лепбуки. Тищук А.С. підготувала мовознавчу вікторину “Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову”. Задорожня Н.І. та Цегельник О.М. провели марафон віршів про мову. Для молодших школярів був проведений I етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Учні 9-11 класів писали радіодиктант національної єдності.
Дякуємо учням, педагогам, усім, хто долучився до свята. Пам’ятаймо, що ми -українці, і мова у нас українська.
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..