Поліомієліт в Україні

630_360_1443792718-5160

Поліомієліт – це небезпечно та заразно!

Поліомієліт – інфекційне захворювання, яке викликане вірусом, що передається від людини до людини: поліовірус передається через брудні руки і контакт з випорожненнями. Він може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. До можливих зон ураження відносять: плечі, груди, руки і ноги.

Станом на 1998 рік спостерігалось 350 тис. випадків поліомієліту, а на 2014 рік – 243. Як ми бачимо, кількість випадків захворювання зменшилось на 99%: завдяки колективній імунізації.

Підступно – найчастіше без симптомів…

Поліомієліт майже не можливо вчасно виявити, бо майже завжди відсутні будь-які ознаки хвороби. У більшості дітей хвороба проходить без симптомів, однак у деяких вона набуває таких ознак: лихоманка, втома, головний біль, блювотою, онімінням в області шиї та болем у кінцівках. Також слід зазначити, що у кожного 200-го інфікованого виникає параліч, який забирає життя у 5-10% дітей.

Як захистити свою дитину?

Слід наголосити на тому, що ліків від цієї хвороби немає, а єдиним ефективним способом захистити вашу дитину – імунізація. Для відповіді на спалах поліомієліту ВООЗ та ЮНІСЕФ рекомендують оральну полівакцину (ОПВ) як найкращий спосіб захистити дитину від захворювання на все життя. Хочеться зазначити, що в Україні рівень імунізації є найнижчим в Європі: до 1 року вакциновано всього 14% дітей.