Час обирати здоров`я!

dav9 вересня в ліцеї № 7 м. Ковеля відбулася зустріч колективу з медичним директором Центру ПМСД Кубаєм О.В., з питань вакцинації.  Олег Віталійович у своєму виступі наголосив, що вакцинація – це справа добровільна, проте це єдиний ефективний спосіб захистити населення і зменшити захворюваність.

Вакцини працюють, імітуючи збудника інфекції – віруси, бактерії або інші мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання. Це «навчає» нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на збудник. Як правило, через щеплення вводять ослаблену форму збудника інфекції, що дозволяє формувати пам’ять про неї. Таким чином, наша імунна система може швидко розпізнати та боротися з інфекцією, перш ніж вона захворіє. Саме так розробляються деякі сучасні  вакцини проти COVID-19.
Олег Віталійович розповів про вакцини, їх специфіку, термін придатності, особливості зберігання і наголосив, що вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї. Він також зазначив, що лише колективний імунітет, якого можна досягти завдяки щепленням, дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб. 
Бажаємо всім бути здоровими!!!