День Гідності та Свободи України

23.11.21 -2Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Традиційно в цей день люди поминають загиблих під час Революції Гідності, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць, організовують виставки та акції. На алеї Героїв Небесної Сотні у Києві відбувається поминальний молебень і покладання квітів. 
В нашому освітньому закладі за ініціативою  лідерів  учнівського самоврядування  проведена акція  «Україна починається з тебе», в ході якої кожен бажаючий мав змогу перевірити свої знання з  історії Помаранчевої революції та Революції Гідності. Пройшли години спілкування та уроки мужності: «Ми всі українці – єдина сім’я», «Революція Гідності – захист  демократичних цінностей та національних інтересів нашої держави», «Герої – хто вони?», «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності», «Небесна Сотня. Герої, які змінили хід історії України», «Революція Гідності – погляд у майбутнє», перегляд документального фільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», організовано виставку публікацій в бібліотеці «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні», засідання у форматі «круглого столу»: «Причини початку Революції Гідності в Україні», «Події в Україні в листопаді 2013 року та у лютому 2014 року очима молоді».
Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.
Українці, прошу вас, не дайте зламати
Свою гідність і честь, не дайте топтати
Своє прагнення жити достойно в державі,
В пам’ять тих, хто загинув. Вічна їм слава!
 
                                                                              Ярина Шинкарук
MyCollages (20)