Ніл Хасевич

IMG_20180926_142754_HDR-min26 вересня, у Ковельській районній бібліотеці для учнів 9-х класів нашої школи було проведено тематичний урок на тему : “Мистецтво – зброя Ніла Хасевича”.
   На порозі бібліотеки нас радо зустріла привітна Ольга Василівна Бичковська, яка розповіла присутнім про світ Книг, про важливість читання у житті кожної людини, а потім розповіла таку історію.
  75 років віддаляє нас від тих днів, коли у вогні Другої світової війни народилася Українська повстанська армія, яка боролася за визволення України від поневолення фашистськими окупантами та антинародним більшовицьким режимом. Золотими літерами в історію цієї боротьби вписано ім’я художника-повстанця Ніла Хасевича.

Це людина неймовірної сили духу, дивовижної долі, щедрого мистецького обдарування, якою, ми, українці, можемо пишатися, і про яку маємо пам’ятати завжди. Радянська влада робила все для того, аби назавжди стерти його ім’я не тільки з історії українського мистецтва,  а й з пам’яті нащадків. Адже для тоталітарного режиму його олівець став зброєю, небезпечнішою за автомат чи гранату. Тож лише нещодавно ім’я Ніла Хасевича  знову засяяло всіма гранями його дару і духу.
  Завдяки Ользі Василівні дев’ятикласники ознайомилися з життєвим і творчим шляхом художника,  ще раз пригадали події Другої світової війни, у їх пам’яті назавжди залишиться образ нескореного вояка, українського художника Ніла Хасевича.IMG_20180926_140432_HDR-min IMG_20180926_141011_HDR-min IMG_20180926_141053_HDR-min