Педагогічна конференція: успіхи та завдання

Традиційно у кінці серпня відбулась педагогічна конференція, яка зібрала понад 300 вчителів міста. Загалом, в ошатну залу Палацу учнівської молоді прийшли ті, від кого залежить організація та впровадження реформ у навчанні.
Привітав освітян заступник міського голови Ігор Прокопів. Він подякував за належну підготовку навчальних закладів до 1 вересня, побажав успішної роботи. «Приємно відзначити, що всі педагогічні колективи міста відповідально поставились до вирішення проблем галузі. Завдяки Вам, батькам, місцевому бюджету вдалося провести ремонтні роботи. Запевняю Вас, що проблеми і потреби освіти завжди будуть в центрі уваги Ковельської міської влади. Ми готові до діалогу та прийняття важливих рішень», – наголосив у своєму виступі Ігор Ярославович. 
На необхідності змін акцентував у своїй доповіді начальник управління освіти Віктор Бичковський. Зокрема, він зазначив: «Кожна школа та садочок індивідуальні, мають своє обличчя. Проте, незважаючи на постійне зміцнення матеріальної бази, реальні зміни відбудуться тоді, коли вчитель усвідомить їх, вийде за рамки стереотипів і традицій, сповна використає педагогічну свободу, розуміючи, що це – велика відповідальність”. 
Розповів Віктор Васильович і про успіхи. Серед них – високі рейтинги ЗНО не тільки в області, але й в Україні. Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки увійшла в список 50-и найкращих шкіл держави. В обласних олімпіадах беруть участь і перемагають вихованці десяти загальноосвітніх закладів з тринадцяти. Ковель багато років поспіль утримує лідируючі позиції на Волині. Здобутки у конкурсах, фестивалях, оглядах – це чудові результати. Але і важливо, що діти мають можливість розвивати свої творчі нахили й обдарування. 
Йшлося про те, що основна увага нині буде спрямована на початкову школу, оскільки саме вона знаходиться на порозі інноваційних змін. Уже і сьогодні в ЗОШ №7 реалізується дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня «Розумники». У СШ №3 ім. Лесі Українки та «НВК «№13-колегіум» цьогоріч почнуть серед першокласників впроваджувати науково-педагогічний проект «Інтелект України». 
Своїм досвідом та думками щодо необхідних нововведень поділились: директор ЗОШ №7 Валерій Кубай, голова ради Ковельської міської гімназії імені Олени Пчілки Тетяна Дарчич, вихователь-методист ДНЗ №5 Оксана Назарчук, старший учитель ЗОШ №1 Наталія Троцюк, голова міської методичної комісії вчителів 4-их класів Валентина Октисюк, вчитель-методист НВК «ЗОШ №13-колегіум», голова міської методичної комісії вчителів географії, Ірина Челяда та інші.
У підсумку було прийняте рішення, в якому зазначені основні напрямки розвитку освітньої галузі міста. 

За матеріалами сайту Ковельської міської ради.