За вікном у розпалі осінь…

1Як добре, що осінь багата не лише щедрими дарунками, а й веселими святами. А коли у шкільному календарі за розкладом лише навчальні будні, невтомна фантазія обов’язково придумає і створить для усіх справжнє свято!
Що може бути кращим, коли у хмарний осінній день в ліцеї лунає музика, а на подвір’ї  батьки спільно зі своїми чадами розставляють неймовірні інсталяції з гарбузів, а класні кімнати наповнюються ніжними пахощами осінніх квітів та різномаїттям яскравих барв.
Уже традиційно у цій порі в нашому ліцеї проходить виставка дарів осені, що цьогоріч має назву «Декорований гарбуз».  

З давніх-давен гарбуз займає почесне місце у традиціях, культурі, побуті, житті українського народу. Він прийшов до нас із Американського континенту, але набув великої популярності як компонент смачних страв і частина народних традицій українців. Варто зазначити, що гарбуз – овочевий старожил, бо його  вирощують вже близько 5000 років. І хоча народився гарбуз у далекій Мексиці, і назва у нього також іншомовного походження, його дуже люблять в Україні і давно вважають «своїм». Не перестають шанувати і вирощувати яскраво-руді, смачні і корисні чудо-гарбузи.
Хто б міг подумати, що стільки всього можна придумати з одного тільки гарбуза?! Але креатив батьків, вчителів та учнів був на дуже високому рівні. В хід йшли гарбузи різних форм, розмірів та забарвлення. Фантазери використовували прості підручні матеріали, гілочки, травинки, квіти, ягоди, використовували різні техніки: розпис, декупаж, омбре, фігурне різьблення, випалювання…
Ідей безліч! Городній дар з легкістю перетворився на будиночок для домовика, карету для Попелюшки або ж повітряну кулю. Порожній великий гарбуз – в красиву корзину. Чудово виглядають композиції з гарбуза з живими квітами. Подвір`я ліцею за лічені хвилини заполонили персонажі казок та мультфільмів: кумедні Смішарики, пернаті Angry Birds, незвичайні Міньйони, тітонька Сова, Mikki Maус. А гарбузики, що перетворилися у різнокольорові цукерки M&M’s, навіть відсвяткували з учнями ліцею 80-ту річницю з початку їх випуску! Дитячі вироби не лише вражали оригінальністю та фантазією, а й навчали нас правилам безпеки.
Гарбуз давно перестав бути виключно «сировиною» для кулінарів. Сьогодні це дизайнерський матеріал, з якого при мінімальних уміннях можна зробити масу красивих та оригінальних виробів. Скільки фантазії вкладено у створення цих маленьких витворів мистецтва!
Надихайтеся виробами майстрів та створюйте свої шедеври! Декор з цього сонячного овоча додає осіннього колориту, а процес його створення захоплює і піднімає настрій.
 
Лілія Воробей
MyCollages (21)