Згадаймо юність, що горіла в Крутах

kruty29 січня 2018 року виповнюється 100 років з часу бою на станції Крути між2 військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках, саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Про події тих далеких років розповідає книжкова виставка «Юні оборонці України», яка експонується в шкільній бібліотеці. Також цій знаменній події було присвячено лінійку-реквієм «І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України».

1-minУчні підготували розповіді про історичні події, які відбувалися у ті далекі часи. 29 січня 1918 Берестечко, Лисоня, Крути… Усе це трагічні сторінки нашої історії. Бій під Крутами займає серед них особливе місце. Там на бій з жорстоким ворогом стали юнаки, які ніколи в руках і зброї не тримали, — студенти Київського університету Святого Володимира та учні гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства. Їх було триста. І вони поклали голови за волю України. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

Дітям  було цікаво дізнатися,  що на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти – майже їх ровесники.

Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.