Батькам про безпеку!

PDRВ останні роки на дорогах України щорічно виникають десятки тисяч автомобільних аварій і катастроф, у яких гинуть та отримують травми тисячі дітей. Ми з вами щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху, тому питання щодо формування навичок безпечної поведінки на дорозі є завжди актуальним. Нажаль, досить часто, діти нехтують правилами дорожнього руху, забуваючи про власну безпеку. Тому дорослим, у першу чергу, необхідно постійно нагадувати юним пішоходам правила переходу проїжджої частини.

Аналіз аварійності свідчить – дорожньо-транспортні пригоди мають тенденцію до збільшення під час дощу, снігу і сильного вітру, так як відкриті парасольки, щільні головні убори, капюшони також різко обмежують видимість, а опади та пориви вітру змушують людину різко нахиляти голову, що теж впливає на зменшення оглядовості дороги.

Тому рекомендуємо батькам проводити додаткові бесіди з дітьми про правила поведінки на дорозі в осінньо-зимовий період, розповідати про особливості руху транспорту і пішоходів у негоду.

Світловідбиваючі елементи на ранцях, спортивних сумках, взутті, одязі і головних уборах також зроблять фігурку дитини набагато помітнішою, змусять водіїв знизити швидкість, звернути на себе увагу додатковим сигналом і попередити дорожньо-транспортну пригоду.

З метою профілактики аварійності за участі пішоходів, нагадуємо:

- пішоходи повинні рухатися по тротуарах;

- якщо немає тротуарів, рухатися можна по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху;

- переходити проїзну частину необхідно тільки на пішохідному переході;

- при переході проїзної частини з дітьми дорослий повинен міцно тримати дитину за руку;

- перед виходом на проїзну частину пішоходи повинні переконатися у відсутності транспорту, що наближається;

- у темний час доби і в умовах недостатньої видимості при русі по проїзній частині або узбіччі рекомендуємо пішоходам використовувати одяг світлих відтінків, а також зі світловідбиваючими елементами для своєчасного виявлення їх іншими учасниками дорожнього руху.

Запам’ятайте! Дорога «любить» помітних пішоходів і в цьому обов’язково допоможуть навіть невеликі фрагменти світловідбивання.