День пам’яті жертв Голодомору

Golod“Ніхто не прийде, не спита,

Чом півсела в одній могилі,

І ні горбочка, ні хреста?

“Прости нас, пам’яте, прости!”

В.Сапон

Напередодні 85-х роковин Голодомору  24 листопада 2017 року учні 5-А та 8-Б класу разом з класними керівниками (Хрунь Н.П. та Шумською Н.С.) відвідали Ковельський історичний музей. 

Екскурсанти мали змогу побачити тематичну експозицію 2-min«Скорботна свіча пам’яті» є символом незнищенності пам’яті українського народу про Голодомор. Екскурсовод Маргарита Євгенівна розповіла про штучно створений сталінським режимом Голодомор 1932–1933 років, про який почали говорити публічно лише після проголошення Україною незалежності. 3 (1)-min

 Екскурсія пройшла, образно кажучи, «на одному диханні», у форматі конструктивного діалогу та палких дискусій з приводу подій  1932 р. Екскурсанти отримали інформацію від екскурсовода , що згідно з дослідженнями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, демографічні втрати від Голодомору 1932–1933 років в Україні становлять 3 мільйони 941 тисяча осіб.

Вони пішли з життя тому, що у них було забрано останню надію на порятунок.

Ми не маємо права забувати страшну правду про трагедію, жах, біль, страждання українців у 1932–1933 роки, щоб це не повторилося.