24 квітня в актовій залі міської гімназії імені Олени Пчілки відбулася зустріч учителів-словесників з Іриною Дмитрівною Фаріон, українським мовознавцем, педагогом, політичним і громадським діячем, депутатом VII скликання від ВО “Свобода”, Головою наглядової ради Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Ірина Фаріон, доктор філологічних наук, професор НУ “Львівська політехніка”. Автор 7 монографій та сотень наукових статей з ономастики, історії мови та культури мови, лінгвоперсонології.
З перших хвилин своєї лекція Ірина Дмитрівна зачарувала присутніх своєю харизмою, своїм темпераментом, українською мовою з галицьким акцентом. Розповідала, як її студенти створювали добірку мовних плакатів, обурювалася, що зі шкільної програми вилучені такі знакові твори української літератури: “Бояриня” Лесі Українки, “Жовтий князь” В. Барки. ЇЇ дуже непокоїть той факт, що мало творів І.Франка вивчається на уроках.

